На базі вінницького СК «Маяк» діє клуб «Сакура», де виховують майбутніх майстрів єдиноборств. В групі юнаків 8-10 років вже є чемпіони різноманітних змагань. Серед спортсменів є й дівчата, хоча їх небагато. Викладає відомий у Вінниці тренер зі змішаних єдиноборств Олександр Камінський

   – Наші учні виступають у багатьох видах спорту, де необхідна техніка ударів руками і ногами. Це годзю-рю карате, ушу, бойове самбо, панкратіон, кікбоксинг, – каже Олександр Камінський. – Наші провідні спортсмени виступають у змаганнях вже із 8-10 років.

   Найбільшого успіху вихованці Олександра Камінського цього року досягли на чемпіонаті і Кубку світу із годзю-рю карате, які проходили в Одесі. Всі 9 наших учасників цих змагань із клубу «Сакура», які водночас представляють Вінницьку обласну комплексну ДЮСШ, стали чемпіонами. Це насправді безпрецедентне досягнення! Найменшим серед вінничан володарем Кубку (у віковій групі 8-9 років) став вихованець клубу «Сакура» Кирило Вербицький. Серед наших чемпіонів світу найстаршим виявився майстер спорту Олексій Лапчевський, 1985 р.н. Він має родину і двох дітей, але до цих пір не лише займається спортом, але й демонструє результати найвищого світового рівня.

   – На нинішньому чемпіонаті світу Олексій Лапчевський виконав норматив майстра спорту України міжнародного класу. Він слугує гарним прикладом для наслідування нашим молодим бійцям, – розповів Олександр Камінський. За словами тренера, виступати на змаганнях із годзю-рю карате цілком безпечно для школярів навіть молодшого віку.

   – На наших змаганнях суддівство – досить компетентне. Судді не допускають травматизму. До того у дитячому віці в повноконтактному поєдинку є певні обмеження, згідно із правилами. Зокрема, до 12 років використовувати прийоми боротьби в партері заборонено. Серед таких дітей поєдинок відбувається лише в стійці, хоча борцівські прийоми все ж застосовуються, – пояснює Олександр Камінський.

SHARE