Відзначити День Державного Прапора України та 30-річчя Незалежності нашої держави активні козятинці вирішили спортивно, корисно та із шаною до української сучасної історії та її Героїв. 23 серпня вперше у нашому місті відбувся патріотичний забіг на знак вшанування захисників України.

     Сьогодні нас переповнюють різні почуття – і сум, і гордість! Сум за загиблими Героями в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України! Гордість за невмирущу пам’ять про них, яку ми маємо плекати із вдячністю за можливість жити під мирним небом. Своїми грудьми вони закрили країну від ворожих «градів», і наш обов’язок перед ними — зробити все, щоб ці жертви не були марними.

     Патріотичний забіг «Шаную воїнів. Біжу за героїв України», що відбувся з ініціативи ГО «Учасники АТО/ООС та патріоти Козятинської ТГ» та за підтримки Козятинської міської ради, став проявом подяки військовослужбовцям та їхнім сім’ям за внесок у збереження територіальної цілісності та незалежності України.

     Взяти участь у Козятинському патріотичному забігові могли усі бажаючі, які при реєстрації отримали відповідну наліпку з логотипом забігу та іменем загиблого Героя Козятинщини.

     Поки йшла реєстрація бажаючих взяти участь у патріотичному забігові, усі присутні на площі Героїв Майдану могли переглянути виставку-фотопроект «Я став на захист України заради мирного життя. Герої неоголошеної війни». Учасники – сучасні Герої російсько-української війни – наші земляки. Для огляду були представлені 14 світлин перших учасників фотопроекту з числа ветеранів 2014 року (у майбутньому фотопроект буде доповнюватись світлинами).

     Окрім того, аматорські колективи Козятина підготували пісенні танцювальні номери. Перед присутніми на заході виступили із прекрасним романтично-патріотичним романсом «Білі тополі» дует Володимира Вдовенка та Тетяни Чеканівської. Учні ж міських шкіл та вихованці зразкового аматорського колективу «Зорянка-АРТ» під керівництвом Антона та Аліси Машевських підготували об’єднуючий патріотичний флешмоб.

     Як показала реєстрація, бажаючих активно-спортивно вшанувати пам’ять загиблих Героїв російсько-української війни виявилося півтори сотні атлетів – мешканці Козятина та сіл Козятинської територіальної громади, а також гості з Вінниці. Найменшому учаснику забігу було 9 років, а найстарший відзначив вже 70-річчя. На вшанування Героїв-захисників бігли ветерани сучасної війни на сході України та учасники громадської організації «Учасники АТО/ООС та патріоти Козятинської ТГ», старости старостинських округів Козятинської територіальної громади, депутати Козятинської міської ради 8 скликання, співробітники міської ради, установ та організацій Козятинської громади, школярі та пенсіонери – усі бажали долучитися до загального патріотичного запалу.

     Загальна протяжність траси, яку мали подолати учасники – майже 3 кілометри вулицями центральної частини Козятина. Із завданням усі справилися достойно! Фінішували із гарним настроєм, піднесеним патріотичним станом та … невеликою задишкою. За свої старання та виявлену таким чином участь у збереженні пам’яті про Героїв-захисників, усі атлети-бігуни отримали медалі із логотипом забігу, оплески та загальне схвалення присутніх на заході.

     Після церемонії нагородження учасники патріотичного забігу «Шаную воїнів. Біжу за героїв України» передали свої іменні наліпки на пам’ять та на знак поваги матерям, батькам, дружинам та дітям загиблих захисників України – пам’ятна і щемлива мить заходу.

     Завершився захід почесною ходою від площі Героїв Майдану до пам’ятного знаку на честь загиблих у зоні проведення АТО/ООС захисників-земляків. Учасники ходи – атлети та гості патріотичного забігу – розгорнули 13-тиметровий Державний Прапор України. Зауважимо: вперше у Козятині з’явився синьо-жовтий стяг такої величини!

     Довідково. Для Козятина такий забіг перший. В Україні ж забіг «Шаную воїнів. Біжу за героїв України» проводиться з 2018 року. Три роки тому ініціював такий захід батько загиблого воїна Глеб Гржибовський (ГО «Славетні епохи України»). Тоді територією «Експоцентру України» пробігли 300 учасників першого пам’ятного забігу за воїнів. Наступні забіги відбулися на Трухановому острові та в парку «Межигір’я», збираючи щоразу більше учасників. Окрім патріотично налаштованих українців, у першому забігу взяли участь представники посольства Великої Британії та військовий аташе посольства США, а спеціальним гостем був Джордж Лутц, засновник американської організації «Шануй і пам’ятай» та організатор аналогічного всеамериканського забігу за загиблих воїнів.

     Традиція влаштовувати забіги пам’яті прийшла до нас із США, де їх вже давно проводять для вшанування загиблих воїнів і для патріотичного виховання молоді. Цьогоріч Всеукраїнський патріотичний забіг в пам’ять про загиблих воїнів «Шаную воїнів. Біжу за героїв України», що організовує Міністерство у справах ветеранів України, відбудеться 28 серпня в Києві.

                                                        Володимир Сімачов – член АСЖУ

SHARE