Цими вихідними у Вінниці відбулося одразу три шахових змагання.

   Найпрестижнішим був третій етап (всього їх чотири) клубного чемпіонату Вінниччини. Ці змагання започаткувала обласна федерація шахів, яку очолює міжнародний гросмейстер Аркадій Найдіч. Перше місце посіла команда «Вацак» (Могилів-Подільський) на чолі із Владиславом Ларкіним і майстром спорту Вадимом Трегубовим. До речі, це перша її звитяга на клубному чемпіонаті. Друге місце – у команди «Chess-Stock» на чолі із також молодими шахістами Дмитром Щербиною і Дмитром Горєловим. Третє місце посіла команда «УкрАгроОберіг» із маленького села Кудлаї, що на Немирівщині, на чолі з міжнародним гросмейстером Любомиром Михальцем (Хмельницький). В турнірі допускається участь легіонерів, тож він зібрав сильний склад.

   До Дня міста організували особистий шаховий турнір, який зібрав 57 шахістів. Серед них – чотири досвідчених майстри спорту. Але переможцем став молодий учасник – кандидат у майстри Дмитро Щербина. Разом із ним трійку кращих склали міжнародні майстри Микола Боднар і Володимир Вусатюк (всі – з Вінниці).

   Найбільше глядачів зібрав турнір ветеранів, який проходив на майдані «Водограй» Центрального парку культури і відпочинку. Його організував Вінницький міський клуб. Переможцем несподівано для багатьох став найстарший учасник – 80-річний Валерій Доброговський. Ветеран розповів, що не отримував нагород в шахових змаганнях близько півсторіччя. Тоді він був чемпіоном області по спортивному товариству «Спартак». Тож красивий Кубок став гідною винагородою найстаршому шахісту за його гарну і безпомилкову гру.

   – Не очікував посісти перше місце. Думав, що склад учасників буде сильнішим. Одна партія у мене була приблизно рівною, в інших я переміг без особливих проблем, – розповів Валерій Доброговський. Чемпіон розповів, що останнім часом очно грає нечасто. Але водночас регулярно змагається у шахи онлайн, в Інтернеті.

   Друге місце посіла ветеран шахів Олена Стельмах, третє – кандидат у майстри спорту (але з шашок, а не шахів!) Дмитро Сташко. Всі вони – вінничани.

SHARE