nocvn56222

У День Вінниці, 5 вересня, в Центральному парку культури і відпочинку ім. М. Горького просто неба відбувся волейбольний турнір серед ветеранів. Команди змагалися за Кубок Вінницького готельного комплексу «Савой».

Старіють всі – з цим нічого не вдієш, але й люди у віці хочуть і можуть займатися спортом. Для цього треба створювати їм умови. Тому гравці-ветерани дуже вдячні організаторам турніру, що про них не забувають, і особливо у святковий день.

Переможцем змагань стала команда ветеранів «Екодім»; на 2-у місці – команда «Техуніверситет»; 3-е місце посіла команда «Савой».

Це вже 6-й поспіль турнір на День міста. Цьогоріч у змаганнях, окрім вказаних учасників, грали також ще 5 команд, а саме: «Парк», «Педуніверситет», «Школа №31», «Локомотив», та «Медуніверситет».

– Ми дещо спростили умови проведення цих змагань, – сказав організатор турніру, завзятий волейболіст, директор «Савою» Олександр Базяка. – На майданчику у командах було лише по 4 гравця. Через це у зустрічах було більше активності, і швидше зростав рахунок. Грали також менше партій – тільки дві. І переможець у матчі визначався за кількістю набраних очок в обох партіях. Сітка турніру була складена таким чином, що кожна команда грала не більше двох матчів. Волейболісти змагаються дуже охоче, незважаючи на вік. Є ще одне «ноу-хау», що додає гостроти у грі – всі гравці мають право атакувати.

– За віком всі учасники-ветерани дуже різні …

– Це вірно. Однією з умов проведення турніру є вимога, щоб у команді було 2 гравця до 40 років і два – старше.

Через масові гуляння у День міста біля волейбольного майданчика зібралося чимало шанувальників волейболу. Дивитися за грою ветеранів було цікаво. Були і майстерні подачі, і захисні блоки, і заключні атакуючі удари. В деяких епізодах матчів волейболісти по-справжньому дивували, особливо коли вдавалося врятувати «мертвий» м’яч та й ще виграти після цього очко. Тоді вболівальники потужно рукоплескали. Таке було, зокрема, в епізодах з гравцем команди «Савой» Олександром Краєвським, директором вінницької жіночої команди суперліги України «Кряж – Медуніверситет». Він демонстрував, що є ще «порох у порохівницях». Та й взагалі і самі гравці, і вболівальники іноді забували, що на майданчику «працюють» ветерани. Спорттсмени грали сміливо – у падінні рятували, здавалося, «мертві» м’ячі.

Володимир ШАФІР

 nocvn56217 nocvn56218 nocvn56219 nocvn56220 nocvn56221