У Вінниці, біля СК «Аква-Він», урочисто підняли Державний прапор України і прапор Національного олімпійського комітету України на честь ХVI зимового Європейського юнацького олімпійського фестивалю. Захід організувало відділення НОК України у Вінницькій області за підтримки спорткомітету Вінницької міської ради.

     У церемонії  взяли участь бронзова призерка Олімпійських ігор із веслування на байдарках та каное Ганна Балабанова, бронзовий призер чемпіонату Європи учасник Олімпійських ігор із легкої атлетики Андрій Ковенко, срібний призер Олімпійських ігор із велоспорту і начальник облспортуправління Сергій Чернявський, голова міського спорткомітету Сергій Краєвський, дворазовий срібний призер Олімпійських ігор з плавання і голова регіонального відділення НОКУ Павло Хникін, а також учасник І Юнацьких Олімпійських ігор з легкої атлетики Вадим Адамчук. Глядачами були вихованці і тренери-викладачі міських ДЮСШ.

    – Такі заходи є важливими для нашої держави. Адже, незважаючи на війну, 27 юних атлетів України представляють нашу країну на зимовому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі. Вінничан серед них немає, бо зимові види спорту у нас поки що не так розвинені, як літні. Хоча на попередній зимовій Олімпіаді Вінниччину вперше представляла лижниця Валентина Камінська. Сподіваємося, що ця традиція буде продовжуватися, – сказав Андрій Ковенко.

     Олімпійський прапор і Державний прапор України підіймали дівчата з обласної СДЮСШОР з баскетболу разом з олімпійцями Анною Балабановою і Сергієм Чернявським. Учасників спортивного свята привітали Павло Хникін і Сергій Краєвський.

    – Ми сьогодні висловили свою підтримку українській збірній на зимовому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі. Впевнений, що вона гідно представить країну на змаганнях, – сказав Сергій Краєвський.

    – Нині чимало вінницьких спортсменів вже готуються до відбору на наступні Олімпійські ігри в Парижі. Частина із них тренується за кордоном. Бо в Україні через повітряні тривоги і небезпеку процес тренування атлетів найвищого міжнародного рівня ускладнюється, – сказав Павло Хникін.

     Після урочистої частини юні вихованці спортивних шкіл взяли участь в Олімпійській вікторині, яку провів Андрій Ковенко. Переможці отримували гарні призи, серед яких були навіть футбольний і волейбольний м’ячі. Наприкінці свята всі учасники отримали сувеніри від відділення НОК України у Вінницькій області та солодкі подарунки від спорткомітету міської ради.

    Довідка

В суботу в Італії стартував ХVI зимовий Європейський юнацький олімпійський фестиваль – 2023. Змагання триватимуть до 28 січня в регіоні Фріулі-Венеція-Джулія (Італія), а також у сусідніх країнах Австрії та Словенії. 27 атлетів у складі національної юнацької збірної представлятимуть там Україну. Спортсмени виступатимуть у 9-ти видах: біатлоні, лижних гонках, фристайлі, гірськолижному спорті, лижному двоборстві, стрибках на лижах із трампліну, фігурному катанні, шорт-треку, сноубордингу (паралельних дисциплінах та сноубордкросі).

                                                                                            Mихайло Шафір

SHARE