У Вінниці функціонує 21 ДЮСШ, де займаються понад шість тисяч спортсменів. Серед них 16 комунальних, решта – приватні. 7 спортшкол підпорядковуються місту. Роботу кількох з них ревізував Вінницький міський голова Сергій Моргунов під час традиційного об’їзду. Його супроводжували голова спорткомітету міськради Сергій Краєвський і депутат міськради і голова постійної комісії з питань освіти, культури, молоді, фізкультури та спорту Олег Алекса, інші представники міської влади та журналісти.

Спершу завітали до МДЮСШ № 2, що на Старому місті. Там майже 200 дітей займаються веслувальним слаломом, веслуванням на байдарках та каное, спортивним орієнтуванням, радіоспортом і тхеквондо (ВТФ). Серед них 27  входять до складу збірної України, 15 кандидатів у майстри спорту, 10 майстрів спорту, 1 заслужений майстер спорту. Серед іншого, сподобався майданчик для пляжного футболу, де можуть займатися для загальнофізичної підготовки представники усіх видів спорту.

Коли створили спортшколу, вона почала розвиватися і культивувати різні   види спорту. В 2014 – 2015 роках ми посідали призові місця у всеукраїнському рейтингу, цього разу стали восьмими. Наші представники спортивного орієнтування і радіоорієнтування регулярно здобувають призові місця на чемпіонатах Європи та світу, – сказала заступник директора МДЮСШ № 2 з навчально-тренувальної роботи  Світлана Куліш.

Сергій Моргунов розповів, що в юності займався спортивним орієнтуванням у МДЮСШ № 2.

– Ці заняття дали мені можливість нормально орієнтуватися в будь-якому місці. Мені достатньо одного разу побачити карту, щоб визначати потрібні вулиці і провулки. Тобто цей вид спорту дає можливість нормально орієнтуватися не лише на пересіченій місцевості, але й у містах, – сказав міський голова.

Далі гості завітали до шахово-шашкової МДЮСШ № 6. Там проводив заняття провідний тренер Володимир Вусатюк. Він повідомив про підготовку до командного чемпіонату України, який незабаром пройде у Вінниці.

МДЮСШ № 6 була відкрита в 1992 році, а нині входить в п’ятірку кращих в Україні. В 2011 – 2012 роках вихованець цієї школи Ілля Нижник був наймолодшим шаховим гросмейстером в світі. Загалом тут виховали понад 25 чемпіонів та призерів світових та європейський чемпіонатів.  Нещодавно приміщення шахової школи було утеплено, триває ремонт сходів, виконано поточний ремонт кабінетів. Минулого року матеріально-технічна база МДЮСШ № 6 поповнилась сучасними електронними годинниками, інтерактивними шаховими дошками тощо.

В завершення Сергій Моргунов оглянув МДЮСШ № 1. Вона була заснована у 1945 році. 250 учнів тут займаються легкою атлетикою, художньою гімнастикою, хокеєм на траві і настільним тенісом. 87  вихованців цієї спортшколи у 2016 році стали чемпіонами та призерами України, міжнародних змагань. Перевагою МДЮСШ № 1 є наявність сучасного спортивного стадіону. Це єдина база олімпійської підготовки у Вінницькій області. Вона включає до себе легкоатлетичні доріжки та сектори, 11 роздягалень з душовими, трибуни на 2076 місць тощо. В 2016 році тут було проведено реконструкцію  легкоатлетичних  доріжок стадіону. Також відбувся поточний ремонт стадіону – відновлено дах, вхід на трибуни, освітлення, замінили крісла, утеплили адмінбудівлю тощо.

Сергій Моргунов зазначив, що видатки на капремонти міських ДЮСШ зросли вчетверо, якщо порівняти з 2014 роком. Тоді на ці потреби було виділено 760 тисяч гривень, а в цьому році – 3,9 мільйони. Зростає й загальне фінансування. Торік спортивна галузь міста в цілому отримала 17,2 мільйони гривень, в цьому році – 22 мільйони.

– Але є багато над чим працювати щодо капремонту приміщень. Приміром, МДЮСШ № 6 потребує покращення системи опалення. Необхідно поліпшувати й матеріально-технічну базу, а це значні кошти. Наприклад, один сучасний спортивний пістолет коштує 200 тисяч, а електронний шаховий годинник – десять тисяч. Але ми готові допомагати кращим спортсменам задля покращення їхніх результатів. Недарма три наші спортшколи увійшли до десятки кращих в Україні за підсумками річного рейтингу. Приємно, коли наші спортсмени отримують медалі на міжнародних змаганнях і навіть Олімпіадах. Адже це – імідж і промоція міста, – сказав Сергій Моргунов.

Очільник Вінниці нагадав, що активно продовжується робота з облаштування сучасних спортмайданчиків у місті, а особливо – в загальноосвітніх школах. Він також повідомив про початок роботи щодо виготовлення проектно-кошторисної документації для капремонту спорткомплексу «Вінниця» (колишній СКА). Паралельно шукають інвестора для реалізації цього проекту. Якщо не знайдуть, він буде реалізований за кошти міської влади.

Олег Алекса зауважив, що фізична культура є особливо важливою, адже Україні потрібна здорова нація. Водночас і в спорті найвищих досягнень вінничани неп пасуть задніх.

– Наше місто лідирує в Україні з багатьох видів спорту. Сподіваємося, що так буде й надалі, – підкреслив Олег Алекса.         телефон 148 телефон 137 телефон 131 телефон 123 телефон 127 телефон 117 (1) телефон 119 телефон 112 телефон 110 телефон 103 телефон 099 телефон 082 телефон 077 телефон 059 телефон 019 телефон 033

SHARE