Вінничани відзначились у Хмельницькому, де пройшов престижний міжнародний турнір з боксу серед молоді. Він був присвячений пам’яті тренера Євгена Кужельного. Переможець у кожній ваговій категорії отримував звання майстра спорту України. Тому на змаганні були представлені майже всі регіони нашої країни, а також дві команди прибули з Азербайджану.

     За такої серйозної конкуренції троє вінничан здобули медалі. Золото додому привезли Федір Фріз-молодший і Матвій Шамалюк, а бронзу – Кирило Мальцев. Вони – вихованці Вінницької школи вищої спортивної майстерності. Тренуються у залі боксу під керівництвом Сергія і Віталія Глущенків, Федора Фріза-старшого і Олександра Вацека.

   — Матвій Шамалюк ще рік може боксувати серед молоді. А Федір Фріз-молодший виступатиме вже серед чоловіків до 22 років. Вони наступного року братимуть участь у на чемпіонатах України, де розігруватимуться путівки на міжнародні змагання, — повідомив тренер обласної комплексної ДЮСШ Федір Фріз-старший.

                                    В фіналі здолав азербайджанця
18-річний Федір Фріз до меморіалу Євгена Кужельного наполегливо готувався протягом місяця. Щотижня відвідував п’ять-шість тренувань. Федір очікував, що стане чемпіоном і виконає майстерський норматив. Тепер він прагне потрапити на чемпіонат Європи. Навчається у Вінницькому педуніверситеті на вчителя фізичної культури і тренера, тобто і подальше життя пов’язуватиме зі спортом.

   — У Хмельницькому я провів три поєдинки у ваговій категорії до 51 кг. Здолав запорожця, господаря рингу і призера чемпіонату Європи з Азербайджану. Всіх переміг достроково, за очевидною перевагою. Суперників знімали із бою їхні тренери. Зокрема, опонент у фіналі зламав пальця, через що бій завершився вже в першому раунді, — розповів Федір Фріз-молодший.

     17-річний учень Стрижавської школи Матвій Шамалюк у Хмельницькому здобув три перемоги у категорії 63,5 кг.

   — Спочатку по очках здолав вінничанина Максима Горбаня. Представника Хмельниччини достроково переміг у третьому раунді (технічним нокаутом). Фінал проти боксера із Кропивницького тривав всі три раунди. Мені присудили перемогу за очками, — розповів Матвій Шамалюк.

     Перед цим Матвій Шамалюк став бронзовим призером чемпіонату України. Але тоді не виконав майстерський норматив, для чого було потрібно вийти до фіналу. Тепер мрія юнака здійснилася.

   — У Стрижавці є зала боксу. Але я заради практики відвідую тренування у Вінниці, де є сильні спаринг-партнери,. Боксом займаюся із дитинства, але виступати на змаганнях почав п’ять років тому. Також для кращої фізичної форми залюбки бігаю і займаюся тенісом, — додав він.

     Матвій Шамалюк рівняється на свого батька Миколу, також майстра спорту і чемпіона України. Той допоміг відкрити спеціалізовану залу боксу у Стрижавці в 2019 році.

   — Там є тренери. Я допомагаю їм на громадських засадах, передаю свій досвід, — каже Микола Шамалюк.

                                                      Гідна зміна лідерам
Тим часом у залі боксу «Освіта» підростає гідна зміна лідерам. Приміром, Андрій Шелюховський, який посів третє місце на чемпіонаті України серед юніорів. Два бої виграв і один програв.

     А провідний тренер залу Сергій Глущенко нещодавно повернувся з навчально-тренувального збору команди України з боксу до 22 років, який відбувся в Узбекистані. В складі нашої збірної були вінничани Максим Власюк та Ігор Ковтун.

   — Федір Фріз-молодший і Кирило Мальцев з наступного року переходять до категорії до 22 років. Поки складно сказати, чи зможуть вони увійти до збірної. Все залежатиме від їхньої працездатності і бажання. Федір і Кирило цього року стали призерами України серед молоді, тож мають гарні перспективи і у дорослому боксі, — прокоментував Сергій Глущенко.

 

                                                                                                   Михайло Шафір

SHARE