Другого січня у Вінниці відбувся шостий велопарад Дідів Морозів та інших новорічних персонажів. Захід пройшов за підтримки міської ради. Зокрема, вона організувала інформаційну підтримку, супроводження машинами ДАІ і швидкої допомоги.

Всі учасники параду обов’язково повинні були мати новорічну атрибутику – наприклад, хоча б шапочку Діда Мороза чи Снігурки. На мороз велосипедисти не нарікали. Натомість згадували англійську мудрість: «Немає поганої погоди – є поганий одяг».

Велосипедисти стартували з Майдану Незалежності, їхали через Європейську площу, вулиці Пирогова, 600-річчя та Хмельницького шосе. Фінішували біля головної ялинки міста, що в Центральному парку культури і відпочинку.

– Шість років тому саме у Вінниці, вперше на теренах СНД, провели велопарад Дідів Морозів. Традицію заснував ентузіаст Руслан Левчук. Цю ідею згодом підхопили в багатьох містах України – Києві, Харкові, Львові, Запоріжжі тощо, – сказав організатор велопробігу Олександр Царевський. – Нинішній захід став рекордним за температурою. Зазвичай під час наших новорічних велопробігів було мінус 2 – 3 градуси, а зараз – мінус 13. В тож же час кількість охочих взяти участь в параді не зменшилася.

22-річний Павло Новаковський розповів, що третій рік поспіль бере участь у новорічних велозаїздах. Він регулярно займається велоспортом, як аматор. Щодня долає на двоколісній машині 30 – 40 км.

– Саме такий велопробіг для мене і є – справжній Новий рік! Його я чекав з самого літа, а перше січня для мене – це просто дата. Мені подобається, що в масових перегонах беруть участь вінничани, які ведуть здоровий спосіб життя. До того ж кататися на велосипеді у великій компанії набагато цікавіше, ніж одному. Від цього залишається багато приємних спогадів, – каже Павло Новаковський.

На велопарад завітали представниці прекрасної статі. Наприклад, 23-річна житомирянка Ольга Дегтярук, яка навчається у Вінницькому національному медичному університеті. Дівчина була в образі крижинки.

– Я приїхала разом з компанією хлопців. Раніше брала участь у вілопробігах у Житомирі. До речі, в моєму рідному місті в цей же час відбувається аналогічний велопарад новорічних персонажів, –  каже Ольга Дегтярук.

Керівник розвитку велосипедної інфраструктури Вінниці Олег Крупський був у креативному образі ялинки.

– Я проти того, щоб рубали ялинки. Про це й нагадую своїм костюмом. Його я придбав виключно для велопробігу. Такі заходи сприяють розвитку велосипедного руху в нашому місті. Зокрема, допомагають знаходити нових знайомих у велоспільноті. Це сприяє збільшенню кількості велосипедистів у Вінниці і, з часом, покращенню велоінфраструктури, – прокоментував Олег Крупський.

Найкращих визначали одразу в чотирьох номінаціях: «Найліпший Дід Мороз», «Найкраща снігурка», «Найліпший вілоолень» (оцінювали прикрашення веломашини) і «Новорічний креатив». Призи надали веломагазини нашого міста. Це були зимові велошарфи, подарункові сертифікати і велосипедна атрибутика.

Михайло БАРСЬКИЙ, «Вінницька газета»

1 2 3 1451764465_IMG_1820