Обласна організація ФСТ «Динамо» нещодавно привернула до себе увагу громадськості. Адже саме їй підпорядковується відремонтований тир на Старому місті, у відкритті якого взяв участь сам міністр спорту України. Детально про досягнення і плани вінницьких динамівців – в інтерв’ю «20 хвилинам»  заступника голови Вінницькою обласною організацією ФСТ «Динамо» Валерія Кузьміна.SAMSUNG CSC image-36af6bf858653c2c9638804f52b7bb0a18478af2824eba792edf019cc574f218-V IMG_0528 IMG_8776 центр

– Шановний Валерію Вікторовичу, нещодавно у Вінниці відбулося відкриття динамівського тиру. Скільки років цього довелося чекати і хто доклав особливих зусиль до цієї радісної для спортсменів події?

– Незважаючи на досить складний період, в якому ми живемо (бойові дії в зоні АТО, боротьбу з російським агресором, складність економічної ситуації), дякуючи постійній підтримці держави, ФСТ «Динамо», а також органів державної влади та місцевого самоврядування в області спортивна галузь розвивається, створюються належні умови для росту спортивної майстерності та досягнення нових спортивних рубежів. На протязі 2011-2016 років Вінницькою облорганізацією «Динамо» проведені роботи по реконструкції та відновленню спортивних споруд (Узвіз Бузький, 35). Так, в 2011-2012 р.р., виконані основні роботи по капітальному ремонту стрілецького тиру, а в 2013-2016 р.р. – завершальні роботи.

Завдяки допомозі та підтримці ФСТ «Динамо» України, обласної державної адміністрації та міської ради, вагомому внеску в  реконструкцію та капітальний ремонт ПАТ «Володарка», ТОВ «Будмонтажпроект», підприємства «Дельфі» 14 липня було урочисто відкрито стрілецький тир, який облаштовано сучасним обладнанням та системою відеореєстрації навчальних стрільб.

– Який новий поштовх має дати новий тир у розвитку динамівського спорту на Вінниччині? Чули, що на базі цієї споруди буде створено центр патріотичного виховання молоді.

– На виконання Указу Президента України «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки» №580/2015 від 13.10.2015року Вінницькою обласною організацією ФСТ «Динамо» України на спортивних спорудах в м. Вінниці по вулиці Узвіз Бузький, 35 створюється «Клуб військово-патріотичного виховання вінничан».

Актуальними питаннями сьогодення, враховуючи складну ситуацію в державі, є вивчення матеріально-технічної частини вогнепальної зброї, проведення навчально-тренувальних стрільб, патріотичного виховання молоді, вдосконалення бойової підготовки членів загонів самооборони, національної гвардії, патріотичних клубів. Вказані навчання та підготовка будуть проводитись на спортивних спорудах Вінницької обласної організації ФСТ «Динамо» України  в м. Вінниці по вул. Узвіз Бузький 35, і в першу чергу на базі стрілецького тиру.

– Хто з ваших спортсменів потрапив на Олімпійські ігри-2016?

– Ліцензію на право участі в ХХХІ літніх Олімпійських іграх в м. Ріо-де-Жанейро (Бразилія) здобула  спортсмен-інструктор Вінницької обласної організації ФСТ «Динамо Світлана Ахадова, майстер спорту міжнародного класу з веслування, призерка І та ІІ етапів Кубку світу, багаторазова призерка міжнародних та національних змагань з веслування на байдарках і каное.

Ліцензію на участь в Параолімпійських іграх – тренер-викладач обласної організації ФСТ «Динамо» зі стрільби кульової, переможець Кубку світу, рекордсмен світу –  Олексій Денисюк. Кандидатами на участь в ХХХІ Олімпійських Іграх 2016 року були: Дідик Ігор та Баліцький Костянтин – боротьба греко-римська,  Кириленко Богдан та Крепостняк Павло – стрільба кульова.

– Будь-ласка, нагадайте про інших діючих відомих вінницьких спортсменів, які є вихованцями вашого товариства.

– На Вінниччині вперше був створений спортивний осередок “Динамо” Подільського ГКВ відділу ДПУ 4 березня 1925 року, у складі 53 чоловік. Особлива увага ще тоді приділялась розвитку кульової стрільби, боротьби, легкої атлетики, гімнастики, боксу, лижному, ковзанярському спорту та футболу.

У 1932 році була створена сильна, на той час, футбольна команда, яка виступала у першості республіки і у своїй зоні зайняла І-ше місце.

Динамівський спорт завжди був направлений на розвиток вищих спортивних досягнень. У Вінницькій організації ФСТ “Динамо” виховані знамениті спортсмени:

 • Марія Гавриш – майстер спорту СРСР, 13-разова чемпіонка країни та 29-разова рекордсменка СРСР з плавання, учасник XV Олімпійських ігор 1952 року в Гельсінкі, почесний динамівець;
 • Федір Ляховський – почесний майстер спорту СРСР, триразовий чемпіон СРСР з веслування на байдарці, учасник XVII Олімпійських ігор в Римі;
 • Анатолій Бондаренко – почесний майстер спорту СРСР з боротьби самбо та дзюдо;
 • Юлія Рябчинська – заслужений майстер спорту СРСР, чемпіонка світу 1972 року, чемпіонка ХХ Олімпійських ігор з веслування на байдарці. Трагічно загинула на тренувальних зборах у 1973 році.
 • Марія Білоусова – майстер спорту міжнародного класу, цього звання на Вінниччині удостоєна першою, двічі чемпіонка СРСР з веслування на байдарці;
 • Тетяна Калініна – майстер спорту СРСР, чемпіонка з кульової стрільби;
 • Світлана Сергун – майстер спорту міжнародного класу, 6-ти разова чемпіонка СРСР з веслування на байдарці;
 • Наталія Никитчук – майстер спорту міжнародного класу з веслування на байдарці, чемпіонка СРСР, призер міжнародних регат;
 • Юрій Карпушев – майстер спорту СРСР з веслування на байдарці, чемпіон СРСР, УРСР.
 • Юрій Бондарчук – майстер спорту з кульової стрільби, чемпіон та призер СРСР, УРСР.
 • Петро Сарафенюк – майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики, учасник XXVI Олімпійських ігор 1996 року в Атланті, чемпіон СРСР з кросу, бронзовий призер чемпіонату СРСР з бігу на 10 км, срібний призер чемпіонату СНД з марафону 1993 року, неодноразовий чемпіон України з бігу на 5 та 10 км;
 • Віктор Добротворський – заслужений майстер спорту України з веслування на байдарках та каное, 5-разовий призер чемпіонатів світу, переможець міжнародних змагань Ігор Доброї волі 1993 року в м. Санкт-Петербург;
 • Ганна Балабанова – заслужений майстер спорту України з веслування на байдарках та каное, бронзовий призер XXVIII Олімпійських ігор 2004 року в Афінах, учасник XXVI та XXVII Олімпійських ігор, чемпіонка світу 1987 року серед юніорів, чемпіонка Європи 2004 року, призер кубків світу 2000 та 2002 років, неодноразова чемпіонка України;
 • Олена Череватова – заслужений майстер спорту України з веслування на байдарках та каное, бронзовий призер XXVIII Олімпійських ігор 2004 року в Афінах, учасник XXVII Олімпійських ігор, срібний призер чемпіонату світу 2003 року, чемпіонка Європи 2004 року, призер кубків світу 2001 та 2002 років, неодноразова чемпіонка України;
 • Андрій Соколовський – майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, учасник XXVII та XXVIII (5-те місце) Олімпійських ігор, срібний призер чемпіонату світу 1999 року серед юніорів, володар Кубку Європи 2001 року, чемпіон України 1999 – 2004 років;
 • Андрій Ковенко – майстер спорту України міжнародногокласу, учасник XXIX Олімпійських ігор в Пекіні
 • Наталія Добринська – заслужений майстер спорту з легкої атлетики, чемпіонка XXIX Олімпійських ігор в Пекіні;
 • Інна Осіпенко-Радомська – заслужений майстер спорту, чемпіонка світу 2010 року в Познані(Польща), срібна медалістка Олімпійських Ігор 2012 року в Лондоні;

Вінницькі спортсмени-динамівці продовжують славні традиції в спорті. Найкращих результатів за минулий рік досягли: Дідик Ігор та Баліцький Костянтин – боротьба греко-римська, Ахадова Світлана – веслування на байдарках і каное, Кириленко Богдан та Крепосняк Павло – стрільба кульова, Василюк Людмила, Козачук Дар’я та Шклярук Андрій – стрільба кульова; Тросюк Світлана, Даіаурі Важа, Василенко Анна, Цюпа Вікторія – боротьба сумо.

– Хто має право займатися на динамівських спорудах (до речі, які вони) і у динамівських тренерів – тільки представники силових структур чи всі охочі?

– Як відомо однією із основ статутної діяльності фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України є створення умов для розвитку фізичної культури і спорту членів товариства, зміцнення фізичної підготовки працівників і військовослужбовців правоохоронних органів та рятувальних служб держави. Однак, спортивні споруди Вінницької обласної організації ФСТ «Динамо» України використовуються не лише для підвищення рівня фізичної та бойової підготовки правоохоронців та рятувальників, а й забезпечують розвиток фізичної культури і спорту та підготовку спортивного резерву і спортсменів високого класу.

Після створення «Клубу військово-патріотичного виховання» дані споруди стануть центром вивчення матеріально-технічної частини вогнепальної зброї і надання методичної та матеріально-технічної допомоги загальноосвітнім школам, військово-спортивним клубам  в районах області та проведення перепідготовки та підвищення кваліфікації педагогічних працівників області.

–Які види спорту культивують у вінницькому «Динамо»?.

– В обласній організації функціонують спортивні секції під керівництвом тренерів-викладачів з таких видів спорту: стрільби    кульової, веслування на б/к, боротьби греко-римської, (м.Вінниця) і  (м. Жмеринка), боксу (м. М.Подільський), велоспорту, дзюдо. В облорганізації працюють 7 спортсменів-інструкторів: Василюк Людмила, Козачук Дар’я та Шклярук Андрій – стрільба кульова; Ахадова Світлана – веслування на байдарках і каное; Добротворська Вікторія – веслувальний слалом; Козарук Денис та Михайлов Владислав – бокс.

– Пріоритетними видами спорту для Вінницької області, які культивуються в облорганізації серед олімпійських видів спорту:

– боротьба греко-римська;

веслування на байдарках і каное;

– веслувальний слалом;

Стрільба кульова.

серед неолімпійських видів спорту:

– сумо;

– ушу;

– універсальний бій.

–– Які ще досягнення маєте цього року?

– Завдяки підтримці ФСТ «Динамо» України обласною організацією облаштовано чотири майданчики зі штучним покриттям в  Немирівському, Тульчинському,  Шаргородському та Тиврівськомурайонах області. Фахівці облорганізації, які працюють в цих районах, проводять цілеспрямовану роботу, направлену на розвиток фізичної культури і спорту, проведення спортивно-масових заходів, з метою популяризації здорового способу життя серед дітей і молоді, попередження негативних явищ та агресивної поведінки  у дитячому середовищі, запобіганню вживанню спиртних напоїв і наркотичних засобів відволікання дітей і молоді від вулиці,  підвищення рівня фізичної загартованості та зміцнення здоров’я юних членів фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України.

Аналізуючи результати виступу спортсменів-динамівців, на протязі останніх п’яти років, прослідковується чітка тенденція покращення результатів. Протягом 2014-2015 років Вінницькі динамівці ставали призерами міжнародних змагань зі стрільби кульової. А вже в поточному році Василюк Людмила здобула дві золоті нагороди на чемпіонаті Європи в Угорщині, а Кириленко Богдан та Крепосняк Павло стали призерами чемпіонату Європи серед юніорів, який відбувся в м. Таллін (Естонія).

– Які серйозні змагання провело вінницьке «Динамо» цього року?

– Вінницькою обласною організацією ФСТ «Динамо» України, відповідно до календарних планів фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів, проводяться комплексні змагання та чемпіонати обласної організації за програмою комплексних змагань «Динаміада» серед збірних команд правоохоронних органів та рятувальних служб. Традиційно, щорічно облорганізацією проводиться турнір з волейболу в м. Бершадь, присвячений річниці повного виведення радянських військ з Афганістану та Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів

Вже в 17-й раз в травні проводився турнір з волейболу, присвячений пам’яті підполковника міліції Берчука С.А., який трагічно загинув в 1998 році під час виконання службових обов’язків.

– Яке місце вінницьке «Динамо» займає серед спорттовариств області і в масштабах України? 

– За належну організацію фізкультурно-спортивної роботи та зайняте 1 місце, серед територіальних організацій ФСТ «Динамо» України, в огляді – конкурсі за 2015 рік,  Вінницька обласна організація ФСТ «Динамо» України нагороджена кубком та дипломом Товариства.

За результатами обласного рейтингу з видів спорту за 2015 рік серед облрад ФСТ та відомств, обласна організація ФСТ «Динамо», зайняла II місце та нагороджена грамотою і кубком управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації.

 

Довідка

Валерій Кузьмін народився 5 березня 1954 року

В 1976 році закінчив фізико-математичний факультет Вінницького державного педагогічного інституту. Працював в Бершадському районі вчителем фізики, директором школи, першим секретарем райкому комсомолу.

З 1984 на службі в органах внутрішніх справ. Працював заступником начальника Бершадського райвідділу міліції,   заступником начальника УМВС у  Вінницькій області. В 1991 році закінчив  Київську вищу школу МВС України ім. Дзержинського. Полковник міліції

У Вінницькій обласній організації ФСТ «Динамо» України з 1989 по1998 та з 2002 по даний час. Заслужений працівник фізичної культури та спорту України”

В сім’ї дві доньки, які подарували 5 онуків (2 онучки та 3 онука)

Хобі – футбол та карпова риболовля.

SHARE