Цього сезону вінницький жіночий волейбольний клуб «Білозгар-Медуніверситет» втратив місце у Суперлізі і стартував у вищій лізі, де наразі лідирує. Водночас вінничанки успішно виступили у другому етапі Кубку України.

     «У групі Є, після вимушеного зняття з турніру «Орбіти-ЗНУ-ЗОДЮСШ», надія скласти компанію грізному «Хіміку»  з’явилася як у суперлігової ВК «Полтавчанки-ПНПУ», так і у «Білозгар-Медуніверситету»», –  наголошує пресслужба Федерації волейболу України. Відповідно, не склавши серйозної конкуренції южненкам – по 0:3, вони зійшлися в принциповому очному протистоянні.

     Спочатку, завдяки трохи ліпшим діям у захисті і хорошому бомбардирському запалу Єлизавети Марченко (у стартовому сеті набрала 7 очок із загальних 14), представниці Полтави вийшли вперед. Та у другій партії на повну застосувала свою разючу «гармату» кращий бомбардир вінничанок Валерія Якушева (загалом відзначилася 29 разів), її добре підтримала Дарія Ковальчук (15 очок) і Яна Завала (11 очок), а ще підопічні Юлії Якушевої ліпше заграли під сіткою (виграли на блоках – 12:5) та регулярно вибивали опоненток з прийому (перевага за ейсами – 11:6). Таким чином ігрова ініціатива повністю перейшла до «Білозгар-Медуніверситету».

     Вінничанки будь-що намагалися довести, що розставання із Суперлігою за підсумками минулого сезону – то лише збіг обставин, і їхнє повернення до еліти (до речі, не виключено, що якраз замість ВК «Полтавчанка-ПНПУ») їм цілком до снаги. Що ж, підсумкова перемога – 3:1 (22:25, 25:20, 25:16, 25:15) свідчить, що команда Юлії Якушевої наразі справедливо лідирує у вищій лізі. Однак чи зуміє вона зберегти це лідерство до кінця сезону і чи виявиться спроможною на справжні подвиги у наступному раунді Кубка України – ці питання залишаються відкритими.

     Отже, до 3-го етапу національного Кубка пробилися СК «Прометей», «Аланта», ВК «Полісся-ЖДУ», «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ», «Хімік» та «Білозгар-Медуніверситет». Після матчів у групі Ґ, що заплановані на 23-25 грудня, до них приєднаються двоє найсильніших із квартету «Волинь-Університет-ОДЮСШ», «Галичанка-ЗУНУ», СК «Прометей-2-ДДТУ» і КЗ «ХПКСП».

Михайло ШАФІР

 

SHARE