Десять років тому чудово виступала чоловіча баскетбольна команда «Вінницькі зубри». Вона доходила до п’єдесталу  вищої ліги чемпіонату України, але через брак  фінансування так і не стартувала в суперлізі. Чоловічого БК майстрів у нашому місті нині немає. А ось команда «Вінницькі блискавки» просунулася далі «Зубрів».

Вона в вперше в історії вінницького баскетболу здобула бронзові нагороди елітного дивізіону чемпіонату України (у жінок це вища ліга). Її лідерами  протягом сезону була майже двометрова центрова Оксана Степанюк, Ірина Жмурко і Вікторія Хом’як.

Протягом сезону «Блискавки» лідирували в регулярному чемпіонаті і мали непогані шанси  навіть на «золото». Лише поразка у півфіналі від лідера жіночого баскетболу «Динамо» (Київ) позбавила вінничанок шансу дістатися вершини. Але підопічні Олександра Аносова реабілітувалися у «втішному» фіналі. Зокрема, у матчах за 3-е місце вони двічі здолали БК «Франківськ» (Івано-Франківськ) – 67:59 і 77:58.

Як звернув увагу головний тренер команди «Вінницькі блискавки» Олександр Аносов, стати призерами України нашим дівчатам вдалося з другої спроби. Адже торік вони посіли четверте місце.
– Ми завжди намагаємося боротися до кінця і приносити радість від гри, і собі, і глядачам. Тому що такої красивого спорту, як баскетбол, я не знаю, – каже Олександр Аносов.

Нашім «бронзовим» баскетболісткам вже вручили цінні подарунки у міській раді. Незабаром  їм буде присвоєно звання майстрів спорту України.

блискавки. Аносов дає настанови

На фото: Олександр Аносов дає настанови нашим «блискавкам»