nocvn5949

25 липня у Вінниці відбувся відкритий турнір зі стрітболу (вуличного баскетболу) «Asphalt King».

На масовість вплинула спека

«Асфальтного короля» визначали на майданчику Вінницького медколеджу, який після серйозної реконструкції отримав назву «Кароліна-парк».

Вперше за всю історію стрітбольних чемпіонатів у Вінниці змагалися не команди, а кожен спортсмен сам за себе. Тобто грали “сам-на-сам”, хоча зазвичай на майданчик виходять по два чи три гравця.

– Цей турнір – вже 12-й за ліком, який ми проводимо. Але вперше це ігри “сам-на-сам”. Так боротися дуже непросто, адже не кожен погоджується грати без підстрахування партнерів, – підкреслив голова спортивної організації “Vinnitsa Streetball Challenge 3×3” Єгор Лєбєдєв.

Стартували два десятки стрітболістів, розбитих на підгрупи. Організатори розраховували на більшу кількість учасників, але, напевно, на заваді стала спека. Більшість спортсменів представляли місто над Бугом. Були також гравці зі Жмеринки, Горловки (Донецька область) і Нігерії.

В кожному поєдинку змагалися до семи очок або до завершення 5-хвилинки.

Цікавий формат

Більшість учасників небезпідставно розраховували на успішний виступ.

– В турнірі багато сильних суперників. Водночас я все зроблю задля перемоги, – сказав Санні Садіг з Нігерії:

– Баскетболом я займаюся близько 11 років. Останнім часом захопився стрітболом, неодноразово був переможцем і призером різних змагань в складі команди «Понторези», –

розповів Сергій Забродський.

– Формат «сам-на-сам» цікавий тим, що кожен гравець може проявити на майданчику свої особисті якості і обходитися без партнера, – наголосив Сергій Гомон.

Професіонал став чемпіоном

Чемпіоном і володарем титулу «Асфальтного короля» став 20-річний вінничанин Августин Козанчук. В групі він виграв всі чотири поєдинки, а потім послідовно розібрався з трьома суперниками на стадії плей-офф. Августин Козанчук раніше був переможцем етапу стрітбольної ліги України. Він також є діючим баскетболістом-професіоналом.

– Минулого сезону я грав за київський БК «Авангард», який став чемпіоном вищої ліги чемпіонату України. Поки що у міжсезоння я є вільним агентом. Планую перебратися в один із закордонних професійних клубів, – розповів Августин Козанчук. – Стрітбол є дуже схожим на звичайний баскетбол. Правила подібні, тільки грають на одне кільце. Тому багато професійних баскетболістів влітку підтримують форму у стрітбольних баталіях.

Друге місце посів Володимир Фурман, третє – Юрій Шевчук. Всі призери – вихованці Вінницької СДЮСШОР з баскетболу. Спеціальний приз «за завзятість» отримав гравець Ілля Никитюк.

Грошові винагороди

Найкращі учасники отримали не тільки кубки і грамоти, але й грошові винагороди. З призовим фондом допомогли партнери турніру – благодійні фонди “Здорова нація” і “Воїни світла”, спортивна організація “За спорт і націю”, військово-патріотичний клуб “Айдар” і організація хіп-хоп культури “Sup da Juice”. А безпосередньо турнір організувала організація “Vinnitsa Streetball Challenge 3×3” .

– У Вінниці є група ентузіастів, які організовують стрітбольні баталії і відновлюють спортивні майданчики. Ми допомогли їм зареєструвати федерацію для того, щоб спортсменам було легше в юридичній площині захищати свої інтереси. Вона налічує вже близько 60 членів, серед яких є навіть іноземці, – наголосив президент благодійного фонду «Здорова нація» Вадим Кудіяров. – Необхідно, щоб сучасні стрітбольні майданчики були у кожному мікрорайоні міста. Як варіант – для цього можна оновлювати спортивну базу навчальних закладів.

– Ми допомагаємо проведенню різних спортивних змагань у Вінниці – з ігрових видів спорту і єдиноборств. Зокрема, посприяли стрітболістам з оновленням майданчика і проведенням змаганнь, – звернув увагу представник військово-патріотичного клубу “Айдар” В’ячеслав Котельник. – Ми агітуємо за спорт і здоровий спосіб життя, що має допомогти відірвати молодь від комп’ютерів і соціальних мереж. Без здорового тіла не може бути здорового духу.

nocvn5948 nocvn5950 nocvn5943 nocvn5944 nocvn5945 nocvn5946 nocvn5947 nocvn5937 nocvn5938 nocvn5939 nocvn5940 nocvn5941 nocvn5942 nocvn5936